Forum BIAŁY OWCZAREK  Strona Główna BIAŁY OWCZAREK
Forum Białego Owczarka Szwajcarskiego. Zapraszamy!
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Karmy dla szczeniat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BIAŁY OWCZAREK Strona Główna -> Karmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aniamniam




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 1477
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź-Warszawa

PostWysłany: Śro 22:03, 24 Paź 2007    Temat postu: Karmy dla szczeniat

To ja zarzucam temat i nietylko dlatego zeby ozywic forum.

No wiec czy mozna karma dla szczeniat karmic dluzej niz jest to podane na opakowaniach, czy czyms to grozi? A wogole to do jakiego czasu najlepiej karmic karma szczenieca. Z tego co wiem karma dla szczeniat jest bogatsza w bialko tak?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
aniamniam




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 1477
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź-Warszawa

PostWysłany: Śro 22:08, 24 Paź 2007    Temat postu:

A i jeszcze cos czy oprocz karmy mozna podawac jakies suplementy?
Mnostwo jest przeroznych takich prochow. Ja sama podawalam Tigrze do jedzonka, juz nie pamietam co. Pani w sklepie nam doradzila. Wierzylam, ze sie zna. To bylo takie cos w bialym plastikowym pudelku z fioletowa naklejka:)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
czarna
ADMINISTRATOR



Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 3918
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Świętokrzyskie

PostWysłany: Śro 22:29, 24 Paź 2007    Temat postu:

Karma dla szczeniąt jest bardziej energetyczna, bogatsza w białko i jej sklad dostosowany jest do potrzeb rosnącego organizmu. Ale karma karmie nie równa i np. psy blisko spokrewnione ze sobą (rodzeństwo) inaczej rosną na np. Royalu, inaczej na Purinie. Generalnie Royal i Hill's, no i jeszcze Eukanuba (z tych najpopularniejszych, bo możnaby wyliczać ich znacznie więcej...) uważane są za karmy najpełniej zbilansowane. I teraz wszystko trzeba oprzeć na obserwacji szczeniaka. Jeśli nasz berbeć rośnie szybko... za szybko, należy karmę zmienić na mniej energetyczną... np. Royala na Purinę PRO PLAN lub Boscha. Są też jakieś predyspozycje rasowe, np. spotkałam się z wieloma opiniami, że dla ONków Royal się nie nadaje, bo właśnie za szybko na niej rosną, zbyt "idą w górę".

Jeśli chodzi o wiek, w którym należy przestawić psa na karmę dla dorosłych... I tu znów kwestia wyczucia. Na opakowaniach większości karm podają, że karmę typu Puppy czy Junior powinno podawać się do roku życia... Ale wiadomo, że psy małych ras rosną sobie szybciej, dużych - wolniej... Tak naprawdę, jeśli psiak rośnie normalnie, w wieku 12 m-cy można spokojnie przestawić go na karmę typu Adult. Jeśli jest drobniutki, nie wyrośnięty, chudy, karmę typu Puppy/Junior można podawać nawet do 18 m-cy. Jeśli psiak jest duży, szybko osiągnął "dorosłe" rozmiary, na karmie szczenięcej zaczyna rozrastać się za bardzo lub wręcz tyje, na karmę dla psów dorosłych można przejść już nawet w wieku 6-7 miesięcy.

Należy pamiętać, że dla rozwoju dorastającego psiaka jest lepiej, żeby był on nieco za chudy niż za gruby. To moment, kiedy rozwijają się stawy, jeśli zostaną przeciążone, będą rozwijać się w sposób nieprawidłowy a zwierzak będzie odczuwał ból...

No i kwestia wszelkiego typu odżywek... Zasadniczo istnieje opinia, że jeśli pies dostaje karmę dobrej jakości, typu Royal czy Hill's, nie ma potrzeby już mu nic dodawać, bo w karmie wszystko jest. Ja po swoich doświadczeniach z chłopakami wiem jednak, ze szybko rosnące psy dużych ras warto wspomóc preparatem z fosforanem wapnia... Jeśli chodzi o inne witaminy chyba faktycznie nie ma to większego sensu, zwłaszcza jeśli do karmy dodaje się czasem ser, jajko, olej, jogurt itp...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
aniamniam




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 1477
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź-Warszawa

PostWysłany: Śro 23:01, 24 Paź 2007    Temat postu:

Mam nadzieje ze bede mogla liczyc, na wasza ocene tego czy moj psiak rosnie w dobrym tempie czy tez nie...
No bo skad ja to mam ocenic-pierwszego dorastajacego BOSa bede obserwowac, a u reszty psow nigdy na to nie zwracalam uwagi:)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
czarna
ADMINISTRATOR



Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 3918
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Świętokrzyskie

PostWysłany: Śro 23:09, 24 Paź 2007    Temat postu:

Gdy przyjdzie odpowiednia pora, na pewno Ci wszystko co trzeba powiemy Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
aniamniam




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 1477
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź-Warszawa

PostWysłany: Czw 14:37, 25 Paź 2007    Temat postu:

Dzięki czarna. Jak będę mieć jakieś kolejne wątpliwości to będę pytać dalej. Ty taki nasz forumowy ekspert od żywienia jesteś co?Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
czarna
ADMINISTRATOR



Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 3918
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Świętokrzyskie

PostWysłany: Czw 23:17, 25 Paź 2007    Temat postu:

Bez przesady z tym ekspertem... Jest tu kilku większych Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
michalina&Valar




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1093
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pruszków/Warszawa

PostWysłany: Śro 9:58, 28 Lis 2007    Temat postu:

To ja poproszę Smile o jakieś tabele wzrostowe i wagowe, bo nie wiem czy ten mój rośnie prawidłowo czy nie. Tak na oko to wygląda na sporego jak na 4,5 miesiąca. i ciężki jest, bo mi bicepsy odpadły niosąc go z pociągu do samochodu. Valuś po wyjściu na peron stwierdził, że on chodzić nie umie, usiadł sobie i już. A mnie się roztoczyła wizja zamieszkania na dworcu centralnym... (he he)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
madzeska




Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 179
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 16:21, 28 Lis 2007    Temat postu:

Ha ha ha...słodko musiał wyglądać jak tak sobie usiadł Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ania&Krzyś
ADMINISTRATOR



Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 111
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 18:54, 28 Lis 2007    Temat postu:

W sumie to taka tabela wagi i wrostu by się przydała. Też zastanawiam się czy nasza Tora ma odpowiednią jak na swój wiek wagę.
Odnoszę ostatnio wrażenie, że jest trochę za chuda.
Jeśli ktoś posiada taką wiedzę to chętnie z niej skorzystamy Smile

Jeśli chodzi o karmę to od kilku dni podajemy jej Biomill. Ponoć bardzo dobra szwajcarska karma.
Wcześniej dostawała Orjen ale niechętnie ją jadła.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
michalina&Valar




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1093
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pruszków/Warszawa

PostWysłany: Śro 21:33, 28 Lis 2007    Temat postu:

Madzeska, on wyglądał słodko. Wizja zamieszkania na dworcu centralnym już mniej.

Ja daje mu Royal canion. Nie bardzo mu idzie. Muszę jeszcze na nim potestować. Kupiłam Eukanuba na spróbowanie i mu dam - zobaczymy czy mu zasmakuje.
Zastanawiam się nad Boshem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Monika:)




Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 342
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw 11:36, 29 Lis 2007    Temat postu:

Ja sie na tyle nie znam na karmach ale slyszalam ze Royal zabarwia strasznie siersc u naszych bialych wiec nalezy uwazac ja juz mialam Eagle Pack jako szczeniak jadl ale nie smakowala mu potem Proformance smakowala mu bardzo do niedawna i znowu jej nie chce jesc a teraz wlasnie przymierzalam sie do happy dog a tata zamowil purine pro plan.. Czy ktos wie czy jest dobra mial ktos z nia stycznosc? Ja musze swojemu kupowac na wrazliwy zoladek.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ania&Krzyś
ADMINISTRATOR



Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 111
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 13:04, 29 Lis 2007    Temat postu:

Z tego co wiem to Royal Canin został kupiony przez koncern Masterfoods , który jest wlaścicielem takich brandów jak Pedigree, Whiskas czy Frolic.
Jakość karmy od tego momentu drastycznie spadła.

Eucanuba należy do koncernu Procter&Gamble.
Purina jest brandem koncernu Nestle Polska.
Hills natomiast należy do koncernu Unilever ale tu nie mam pewności.

Nie podaję mojemu psu żadnej z w/w karm ponieważ wiem z pewnych źródeł, że ich jakość nie jest najlepsza. To tylko mój wybór Wink

Na wrażliwy żołądek polecono mi karmy na bazie jagnięciny.
Obecnie podaję mojej suce Biomill Junior Sensible i jestem zadowolona z efektów. Widzę, że pies je ją chętniej i kupki robi twarde Very Happy

Polecam również sklep apport.pl. Można porozmawiać z doradcą ds. żywienia, który udziela ciekawych informacji nt. karm oraz składników w niej zawartych i dobrać odpowiednią karmę dla swojego pupila.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
michalina&Valar




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1093
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pruszków/Warszawa

PostWysłany: Czw 13:56, 29 Lis 2007    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Czy tę karmę mozna kupić w sklepie, czy tylko przez internet?

I co nie zażółca się jej sierść (Witamina A 20 000 UI)?
Ja jeszcze testuję, więc wszelkie doświadczenia w tej kwestii mile widziane.
Pies brata ostatnio na boshu i zero żółci na sierści.

Pozdrawiam:)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ania&Krzyś
ADMINISTRATOR



Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 111
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 15:26, 29 Lis 2007    Temat postu:

Biomill podaję od kilku dni i narazie nie zaobserwowałam efektu żółknięcia sierści.
Karmę kupuję w sklepie intermetowym ze względu na wygodę. 15kg karmy nie łatwo jest przenieść a dostawa jest wliczona w cenę karmy Smile
Nie wiem więc czy dostępna jest w sklepach zoologicznych.

Natomiast w sklepie, do którego link podałaś wyżej widzę, że jest o 10 zł droższa niż w sklepie w którym ja zamawiam.

Pozdrawiam,


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BIAŁY OWCZAREK Strona Główna -> Karmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin